About me...

   Moje meno je Ivan, narodený 29.10. v malom meste Želiezovce. Nemôžem povedať, že od malička sa venujem elektronike, ale skôr elektrotechnike-silnorúd. Najviac ma bavili žiarovky, zásuvky, predlžovačky, rúzne prípojky, ističové skrine, rozvodne,........ až som niekedy kukoncu štúdia na základnje škole pričuchol k elektronike (jemnej) ako takej. Postup a rast v elektronike som mal úplne postavený na hlavu, teda iný, ako mali moji mnohí kamráti. Na začiatku to nebola žiadna odborná literatúra, pokusné laboratórium ani nič podobné. Jendoducho tvrdá realita. Chcel si niečo skladať, spájkovať ? Tu máš schému, súčiastky, spájkovačku, cín (kolofónia boil luxus) a kus kábla a môžeš sa realizovať. Ledva som vedel, kde na tých starých germániových tranzistoroch bol kolektor, emitor, či báza,a le už som ako odušu skladal prvý , 2000mW koncový zosilňovač osadený štyrmi GCčkami. Postupne som prechádzal na montáže s IO, s ktorými som nemal práve najlepšie skúsenosti (vždy enjaký vynechaný spoij, či studenák a konštrukcia bola mrtva. Tak som po čase presedlal na elektrónky. Ikeď sú neskutočne jednoduché, nejako mi nesadli.  A tak som opäť úspešne prešiel na výrobu spotrebnej jemnej elektroniky s tranzistormi a integrákmi. Takto asi vyzerala moja minulosť.  Ešte podotýkam, že aktívne  sa mikroelektronike venujem tak zhruba od roku 2000.

V dnešnej dobe e moje smerovanie trošku odlišné, škola a mnoho iných povinností a tak si radšej dvakrát vyberiem, čo postavím. Ešte k tomu som si aj taký kríš na seba ušil (web stránka) , takže zvládam to tak-tak. V lete roku 2006 som sa viac menej aktívne zahrabal do rádioamatérskeho vysielania, postavil som si vysielač na morzeovku a úspešne som urobil prvé black spojenie na vzdialenosť asi 800m cez kopec. Príkon-mizivých cca 400mW. Okrem rádioamatériny sme si s kamošmi dali jeden ciel, a to v dnešnej odernej dobe bezdrôtových komunikácii spojiť sa prostredníctvom wifi. Teda okrem mojich elektornických a polovníckych "povinností" budem venovať svoj zvyšný (takmer nulový) volný čas aj projektovaniu ,realizácii a konfigurácii našej (dúfam budúcej fungujúcej) wifi siete. Zatial nepoviem  nič bližšie, možno sa časom sekcia wifi rozrastie, no bolo by to splnením si môjho tajného sna.

Zatiaľ hádam tolko, ak by náhodou mal niekto na mňa niečo, prípadne nejaké chyby nájdené tu na webe, dajte mi prosím vedieť.

mailto : bogari(at)centrum.sk